02188678487 - 8653280902782
02188678488 - 8653280902781
EN 英语

برندهای جهانی سنگ آهن – JIMBLEBAR

news1

📚📚آموزش – برندهای جهانی سنگ آهن – JIMBLEBAR

در قسمتهای قبل درمورد منطقه پیلبارا و اهمیت معدنی آن، همچنین برند PB صحبت کردیم.
اما بخش آموزشی امروز راجع به سنگ آهن JIMBLEBAR می باشد که قبلا به نام محدوده C معروف بود.
جیمبل بار، یکی از معادن بزرگ سنگ آهن در منطقه پیلبارا است که با مرکز استرالیای غربی یعنی شهر پرت(PERTH)هزار کیلومتر فاصله دارد .
نزدیکترین شهر به جیمبل بار، شهر نیومن(NEWMAN) ، در 40 کیلومتری غرب آن واقع شده است.
مالکیت و حق بهره برداری این محدوده متعلق به شرکت BHP BILLITON می باشد.
در واقع جیمبل بار یکی از 7 معدن سنگ آهن متعلق به این کمپانی در منطقه پیلبارا می باشد.
این شرکت در منطقه پیلبارا ،برای حمل محصولات خود بیش از 1000 کیلومتر خط آهن احداث کرده و در مجموعه بندری هدلند(HEDLAND) ،دو بندر اختصاصی به نامهای Nelson Point و Finucane Island دارد .
بارگیری در این بنادر با توجه به تجهیزات بندری پیشرفته برای یک کشتی 100 هزار تنی تقریبا 30 ساعت زمان می برد و سالانه بیش از 800کشتی در بندر هدلند بارگیری میکنند .
محدوده معدنی جیمبل بار در مارچ 1989با هدف تولید سالانه 14 میلیون تن سنگ آهن شروع به کار کرد و در سال 1992 به مالکیت شرکت BHP BILLITON درامد.
اما طرح توسعه این معدن در سال 2010 مطرح گردید و ازمهندسان و کارشناسان حرفه ای خواسته شد تا با تمرکز بر معیار بهره وری بالاتر و سرعت بیشتر این طرح را برنامه ریزی و عملیاتی کنند.
مهندسان گلوگاه تحقق کارایی مورد نظر را در کاهش تعداد سفر کامیونها و مدت زمان توقف آنها در ساعات کاری تشخیص دادند و با طراحی اتاقهای استراحت سیار و نصب ایستگاه های سوخت گیری نزدیک به چاله های معدن موفق شدند علاوه بر دستیابی به افزایش تولید،کاهش قابل توجهی در هزینه ها داشته باشند
شرکت BHP BILLITON برای نقل و انتقال کارکنان در طول اجرای این پروژه ، قراردادی 3 ساله با شرکت هواپیمایی QANTAS منعقد کرد که توسط شبکه ای از هواپیماهای فوکر 100، اختصاصا نسبت به سرویس دهی به پرسنل آن اقدام نمایند.
مجموعا برای انجام این طرح توسعه 1.3 میلیارد دلار استرالیا هزینه شد که شامل آموزش، فعالیت های توسعه منطقه ای، زیرساخت های مسکن و خدمات شهری است.
در فایل زیر ، موقیت معدن JIMBLEBAR در منطقه پیلبارا مشخص شده است .

لطفا چنانچه پیشنهاد یا انتقادی در راستای بهبود عملکرد کانال و سایت دارید با ارسال ایمیل به آدرس زیر، ما را از نظر خود بهره مند فرمایید .

⭕️YOUmetalorg@gmail.com

یا

⭕️Umetalorg@gmail.com

 

https://t.me/YOUmetal